Toto o vás prezdradia farby, akú a kam si obliecť ?

 

 

 

Rána bývajú častokrát ťažké. Vstaneme, otvoríme skriňu a vyberieme si oblečenie, ktoré je odrazom našej nie práve vždy pozitívnej nálady. A aj keď máme farby, ktoré nás charakterizujú, sú obdobia, kedy si volíme teplé a farebné odtiene, ktoré po páru týždňoch nechceme ani len vidieť. Bez akéhokoľvek logického dôvodu ich vymeníme za úplne iné.

V dobrej, pozitívnej nálade, vyhľadávame sýte farby. Keď nás trápia smútok a negativita, siahneme po tmavých odtieňoch.

Začnem čiernou predsa je to farba ktorú vidíme veľmi často.

 

 

Čierna - symbol moci ?

Čierna je zárukou istoty. Stále bola, je a bude tou najuniverzálnejšou farbou, ktorú mnoho žien uprednostňuje. Je symbolom kariéry, moci, sily. Ženy ktoré volia túto farbu pôsobia elegantne, upravene a profesionálne. Nanajvýš čierna farba zakrýva Naše nedostatky a zoštíhľuje.

Odborníci na módu upozorňujú: Čierna má mnoho pozitívnych stránok no napriek tomu sa nehodí pre ženy v každom veku, pretože je farbou smútku a ženám pridáva vek.

Agresívna Čerená

Červenú ženy milujú, no nájdu sa aj také, ktoré by si ju na seba za žiadnych okolností neobliekli. Je to farba lásky, vášne no napriek tomu často pôsobí agresívne a vyvoláva nie vždy pozitívne pocity. Ak si zvolíte červenú na prijímací pohovor, alebo pracovne rokovanie tak ide o zlú voľbu! Naopak ak si ju oblečiete na romantickú večeru, urobíte dobre wink.

 

Radostná žltá

Priveľa žltej na oblečení škodí, pôsobí to rušivo. Základom, ak chcete žltú nosiť je správne ju skombinovať. Nielen vám, ale aj vášmu okoliu môže prekážať „predávkovanie“ touto farbou. Žltá je farba radosti, dodáva energiu. Úplne pokojne ju môžete zakomponovať do svojho outfitu, ak vás čaká pracovné rokovanie.

 

Sivá a biela

Farby ktoré nájdete asi v každom ženskom šatníku. A dôvod? Väčšina žien je presvedčená že sivou farbou nič nepokazí, čo je síce pravda, sivá pôsobí reprezentatívne, ale častokrá "myšacím" dojmom.  Preto je potrebné kombinovať ju s výraznejším doplnkom.

Farba , ktorá sa tiež hodí ku všetkému je biela, výrazne však odráža svetlo a ak prídete do spoločnosti celá v bielom bude sa na vás zle pozerať a preto sa nebojte skombinoať ju s inou osviežujúcejšou farbou.

 

 

Modrá či zelená? Oboje

Modré džínsy, svetríky či blúzky...Príjemne to pôsobí na pohľad a my máme pocit, že touto farbou môžeme len získať. Je to tak. Ženy, ktoré modrú zbožňujú, vyžarujú harmóniu a rozvahu. Rovnako príjemnou farbou je aj zelená, ktorá je označovaná ako farba prírody.

 

Fialová

Farba, ktorá je upokojujúca a zároveň konfliktá, občas na nás pôsobí uspávajúco. Pri dôležitých pracovných stretnutiach sa jej radšej vyhnite, pretože má intenzívnejšiu silu vyžarovania. Fialová farba je dobre kombinovatelná s tmašími farbami.

 

Názor odborníčky Dominiky: Ako si vyberať farby?

Ženy svojím zrakom vnímajú väčšie spektrum farieb ako muži. Odporúčam ženám, aby sa hrali s farbami, skúšali a experimentovali. Prikladajte si farebné oblečenie k svojej pleti, vlasom, k farbe očí pred zrkadlom a tak zistíte , ktorý odtieň vás rozžiari a ktorý pohltí.

Aké farby by ste odporučili na pracovné rokovanie?

Odporučila by som telovú farbu v kombinácii s nejakou výraznejšou.

A na pohodové priateľské stretnutie s kamarátmi a so známymi?

Experimentujte, budte iná.  Vaší priatelia ocenia kombináciu farieb a rozhodne to pochvália.

Akú farbu si zvoliť na spoločenské podujatie?

Čierna je stávkou na istotu, to je pravda. Je tu však aj riziko, že v spoločnosti ju budú mať oblečenú viaceré dámy. Ak sa chystáte na ples, skúste siahnuť po kráľovsky modrej, smaragdovozelenej, lososovej, mentolovej alebo zlatej. Sú to príjemné a pekné farby, v ktorých zažiarite.

 

23.marec 2017

Autor: Nikola Kopčíková

V kategórií: Blogy

 

Zdroje:

Lenarova, L.,  Ako si vyberať farby, aby ste zapôsobili na svoje okolie. 2015.,   [online]

Čas.sk., Čierna, biela alebo pestrá? Zistite, čo prezradí o žene farba oblečenia! 2014.,  [online]

Ada z módního pekla., 9 věcí, které o ženě řekne oblíbená barva oblečení.  2014.,   [online]

Černega L., Význam farieb – čo o sebe prezradíš farbou oblečenia? 2015.,   [online]

 

 

Táto stránka používa súbory cookies pre zaistenie funkčnosti webu a získavanie štatistík návštevnosti webu. Viac informácií.