Svetre na každú postavu. Aký sa hodí práve k Vám?

Svetre na každú postavu. Aký sa hodí práve k Vám?

 

Štíhle a vysoké.  Ženy tohto typu postavy vyzerajú dobre naozaj v čomkoľvek. Zrejme by im pristalo i vrece! A čo ženy „normálnych“ tvarov? Teda tie, ktoré možno majú nejaké to kilečko navyše, prípadne nemajú práve výšku supermodelky?… Ak chcú naozaj vyzerať dobre, oblečenie musia prispôsobiť typu svojej postavy. A to platí najme pri svetroch.

 

Plnšia postava? Tak...

Aj ženy plnších tvarov si môžu dovoliť pekné svetre. No zabudnite na neforemné svetre a pánske mikiny! Tento typ postavy si vyžaduje svetre bez zapínania, ktoré sa viažu okolo pása. Pod takýto sveter si zvolte kúsok kontrastnej farby. Je pre vás favoritom pulover, ktorý sa oblieka cez hlavu? Rozhodne nekupujte žiadny z hrubej vlny! Pridal by Vám kilá navyše. Zvoľte si tenšie dámske svetre, ktoré taktiež môžete ozvláštniť opaskom.

 

Nízka

Máte pocit, že Vám zopár centimetrov výšky chýba? Tak sa dlhým svetrom radšej vyhnite. Opticky Vám skrátia nohy a predĺžia driek. Vašej postave by to zaiste nelichotilo. Perfektnou voľbou sú pre Vás kratšie svetre do pása. Vyskúšajte si preto zavinovacie štrikované svetre v kombinácii s pekným topom.

 

Alebo Chlapčenská?

Chýbajúce ženské krivky doladíme v kombinácií svetrov oversize, ktorý bude voľne padať z ramien a skinny džínsov, prípadne legín. Ukážte svoje štíhle nohy a maxi sveter vyvolá dojem väčších proporcií v hornej časti postavy. Sveter môže byť pokojne ozvláštnený kovovými vybíjanými detailmi, flitrami, či kamienkami.

Vďaka vhodne zvolenému svetru dokážete malé nedostatky svojej postavy krásne schovať. A budete vyzerať jednoduch neodolateľne!

 

Trošku väčšie bruško...

Asi by ste ho chceli tak trošku schovať a na tento účel Vám poslúži dlhý pletený sveter alebo tiež voľné pletené šaty. V kombinácii s legínami, či úzkymi džínsami zakryjú nedostatky a zdôraznia štíhle nohy. Tento outfit môžete doplniť výrazným šperkom, ktorý odpúta pozornosť od brucha a pritiahne ju k prsiam.

Dlhý dámsky sveter na viazanie v strede SMASH!

 

Široké boky

Ak máte postavu s úzkym pásom a širokými bokmi, určite sa Vám nehodia dlhé obtiahnuté svetre. Tými by ste nedostatky postavy príliš zvýraznili. Voľte krátke dámske svetre končiace maximálne v oblasti krížov.

 

2.október 2017

Autor: Ivan Varga

V kategórií: Blogy

 

Zdroje:

Najlepsiamoda.sk., Tipy postáv.  2017.,   [online]

Admin.,Čiapka 2016. [online]

Photo od Zipizappe.sk

Táto stránka používa súbory cookies pre zaistenie funkčnosti webu a získavanie štatistík návštevnosti webu. Viac informácií.