Ako obliecť rôzne typy postavy?

 

 

Krivky dievčat po celom svete...


Obliekanie Vášho typu postavy si niekedy vyžaduje trpezlivosť a veľa pokusov pri výbere toho správneho oblečenia. Ľudia s vyšším konfekčným číslom si zvyknú myslieť,  že ich možnosti sú obmedzené,  a preto sa ani nesnažia experimentovať a objavovať nové strihy a tvary. Pritom však stačí zistiť, čo danej partii sedí a čo naopak nie.

Najčastejšie tvary ženskej postavy, ktoré môžete spozorovať, sú jablko, hruška, presýpacie hodiny a obdĺžnik. Vaša postava však môže byť aj „zmesou“ dvoch tvarov -  to všetko závisí od výšky a hmotnosti.

 

 

Začnime veľmi bežným typom postavy, jablkom...

Postavu jablko charakterizujú štíhle nohy, plný hrudník a väčšina hmotnosti je rozmiestnená na bruchu a na hornej polovici tela.

Cieľový štýl - pre väčšinu postáv tohto tvaru je kľúčový práve pás. Keď nosíte väčšinu váhy v hornej časti tela, je dôležité vytvoriť oblečením ilúziu presýpacích hodín. Ukážte svoje úzke boky a štíhle nohy, tým odvediete pozornosť od väčšieho bruška. Tmavá farba na pohľad zúži objemnejšie pozadie, biela pritiahne pozornosť na štíhly driek a krátke rukávy pridajú potrebné centimetre pleciam. Vaša postava tak získa súmernejšie proporcie.

Čo nakupovať - ceruzkové sukne pod kolená, obtiahnuté džínsy a nohavice, bandážové šaty, bundy s bedrovou dĺžkou, oblečenie výrazných vzorov. Pre štíhle nohy sú vítané aj šortky.

 

Hruška

Spoločnou charakteristikou hrušky sú široké boky, hrubé stehná, úzky pás a ramená. Forma hrušky je považovaná za najbežnejšiu postavu dnešných žien. Niektoré tvary hrušiek môžu taktiež pripomínať tvary presýpacích hodín.

Momentálna akcia v predajni zipizappe 1+1 rifle zadarmo

Cieľový štýl - sukňa alebo nohavice? Oboje! Ak dodržíte týchto pár zásad, v oboch budete vyzerať perfektne.

Čo nakupovať – nohavice, ktoré sú na stehnách obtiahnuté, dole mierne rozšírené a majú zvýšený pás – žiadne bedrové modely! Nevhodné je aj výrazné prešívanie a aplikácie na vreckách či na bokoch, pritiahli by zrak na Vaše pozadie. Naopak, zvonový strih vyrovná rozdiely a opticky uberie z objemu. Pri sukniach, šatách i tričkách je najlepšou voľbou strih do áčka. Sukňa by mala siahať po kolená alebo tesne pod ne a je potrebné vyhnúť sa veľkým vzorom, pásikom a káru. Jediným prípustným ozvláštnením je dolný lem a pás, všetko ostatné je tabu.

Presýpacie hodiny

Spoločné charakteristiky presýpacích hodín sú veľký hrudník, výrazne definovaný pás a plný zadok.

Cieľový štýl - Vyhýbajte sa bedrovým nohaviciam, ktoré Vám pridajú kilogramy a vytvoria nepekné záhyby, ktoré Vašim krivkám skrátka nelichotia. Rovnako ako pri postave tvaru hrušky je pás Vašou najväčšou prednosťou, preto ho zvýrazňujte. Bedrovými džínsami alebo voľnými strihmi pás zbytočne zakryjete a Vaša postava stratí akýkoľvek tvar. Harmonickú siluetu ramien, poprsia, dobre tvarovaných bokov a zadočka zvýraznite obopnutými šatami. Nech už máte postavu akúkoľvek, stále majte na pamäti jednoduchú zásadu – najštíhlejšie miesta na tele zdôrazniť, najsilnejšie dostať do pozadia.

Čo nakupovať - Pri tejto postave je možné nosiť takmer všetko, s výnimkou voľných vŕškov a šiat. Vaša postava sa pri výbere nesprávnych kúskov môže stratiť. Noste vytvarované oblečenie, ceruzkové sukne a šaty peplum.

 

Obdĺžnik

Hlavné charakteristiky obdĺžnika sú nedefinovaný pás a trup a boky rovnakých rozmerov. Ženy s obdĺžnikovými tvarmi môžu vyzerať trochu "chlapčensky".

Cieľový štýl - Vytvorte si krivky! Naučte sa pracovať s opaskami, používajte korzety, pomôžu Vám vymodelovať  líniu pásu. Široký opasok je celkom dobrou voľbou, postavu opticky prestrihne a vytvorí želaný efekt presýpacích hodín. Nebojte sa puzdrových sukní alebo šiat. Pristane Vám aj vyšší pás. Ak ste veľmi štíhle, nebojte sa ďalších ženských detailov, ako sú výstrihy, ktoré spadajú pod kľúčnu kosť (tzv. voda), topy z jemných materiálov so zdobením na prsiach či iné detaily. Šaty môžete doplniť výrazným náhrdelníkom, ktorým pritiahnete pozornosť k tvári.

Sukňa Mohito

Čo kupovať – ​​Obdĺžnikovému tvaru postavy pristane potlač, roztrhané detaily, asymetrické strihy (tulipánové sukne), štýlové úplety, peplum a široké nohavice.

V Zipizappe si svoj kúsok vyberie naozaj každý. Neváhaj a klikaj na www.zipizappe.sk a nájdi si ten svoj.

 

31.máj 2017

Autor: Nikola Kopčíková

V kategórií: Blogy

 

Zdroje:

Ingela Ratledge., The 9 New Rules of Plus-Size Dressing.  2017.,   [online]

Allisa.,Shopping., How to dress your shape when youre plus size 2012. [online]

Linda Radostová., NYFW: Naučte sa obliekať podľa typu postavy: Obdĺžnik 2016.,   [online]

Linda Radostová., Naučte sa obliekať podľa typu postavy: Jablko, čiže písmeno „O" 2016.,   [online]

Linda Radostová., Naučte sa obliekať podľa typu postavy: Hruška 2016.,   [online]

 

Táto stránka používa súbory cookies pre zaistenie funkčnosti webu a získavanie štatistík návštevnosti webu. Viac informácií.