7 typov starostlivosti o vaše oblečenie

 

Nákupy oblečenia bývajú častokrát o zábave a nech už je táto zábava spojená s akýmkoľvek nadšením faktom ostáva, že ide o nákladnú záležitosť. Nič však neochráni vaše oblečenie ako dobrá starostlivosť , ktorú mu venujete. Prečítajte si týchto 7 typov, ako uchránite vaše oblečenie čo najdlhšie ako nové.

 

1. Správny výber

Ani tie najlepšie rady nebudú účinné, ak váš nákupný košík obsahuje oblečenie s nekvalitných materiálov, ako je napríklad polyester. Absolútne nemoderná látka a však, ktorá vydrží mnoho praní.

 

2. Časté pranie, ničí oblečenie

Prať či neprať oblečenie, ktoré to ešte nepotrebuje ?  Nič nezničí vaše oblečenie tak, ako časté pranie, farby sa znehodnocujú a oblečenie časom vyzerá nekvalitne a staro. Ak vaše tričko vonia za čistotou a vyzerá čisto, tak asi čisté je.

Rada: Ak si chcete uchovať oblečenie čo najdlhšie ako nové, perte ho šetrne a obrátené na ruby.

 

3. Triedenie

Vaše oblečenie si zanechá pôvodnú farbu len vtedy, ak bude pred praním správne roztriedené. Áno je to zdĺhavý proces, všetko oblečenie správne vytriediť, no napriek tomu nutný! Tmavšie farby ( zelená, čierna, sivá, tmavomodrá). Svetlejšie farby ( Béžová, svetlozelená , ružová, svetložltá). Biele oblečenie sa nesfarbí do iných farieb a zanechá si svoju bielu farbu len vtedy, ak sa bude prať v samostatných cykloch.

 

 

4. Skontrolujte vrecká

Veľmi dôležite je nepodceniť to pred tým než začneme vôbec vkladať oblečenie do práčky. Poriadne skontrolovať vrecká, ktoré často skrývajú mince, servítky a častokrát aj veci, ktoré by sa rozhodne prať nemali a zaručene vám to spôsobí nemalé problémy.

 

5. Sušička? Rozhodne nepoužívať !

Pravidelné používanie sušičky vášmu oblečeniu rozhodne nepomôže, hlavne po tom ako sa hodinu točilo v práčke. Bielizeň zaveste a nechajte prirodzene uschnúť aj keď ho sušíte vo vnútri, jednoducho pootvorte okná aby vaše voňavé oblečenie nezatuchlo.  Biele kúsky môžete sušiť na slnku. To sa rozhodne netýka tmavého oblečenia – vybledlo by .

 

6. Naparujte

Vaše šaty si to vyžadujú – naparujte ich! Okrem toho, že je to časovo menej náročné , tak je to najšetrnejší spôsob žehlenia a vďaka nemu bude vaše oblečenie po dlhú dobu vyzerať ako nové.

 

7. Kedy vešať a kedy skladať

Preplnený šatník je boj zvádzajúci azda s každou ženou, no v dnešnej dobe nezaháľajú ani muži. Ak budete veriť svojím zlým návykom onedlho budete môcť svoje občas nelacné oblečenie vyradiť. Či už ide o pletené veci, alebo tričká je lepšie ak si ich uložíte do poličky, pretože majú tendenciu natiahnuť sa. Na druhej strane obleky, košele a saká je dobre vešať na drevený vešiak , ktorý im pomôže udržať tvar.

 

13.marec 2017

Autor: Ivan Varga

V kategórií: Blogy

 

 

Lukáčová A., Spoznajte najväčšie tipy a triky starostlivosti o oblečenie.  2015.,   [online]

Fjallraven., Starostlivosť o vlnené oblečenie 2016.,   [online]

 

Táto stránka používa súbory cookies pre zaistenie funkčnosti webu a získavanie štatistík návštevnosti webu. Viac informácií.