7 tipov, ako rozoznať originálne oblečenie od fejkového

 

Tak dlho som sporil, tvrdo som makal aby som si kúpil tú nádhernú taliansku bundu a keď som si ju konečne zakúpil, začal som pochybovať o jej pravosti.

V dnešnej dobe je nosenie značiek veľkým trendom. Háčikom je však vysoká cena takéhoto oblečenia. Menej solventní nakupujúci preto siahajú po falzifikátoch. Veľké množstvo „fejkového“ oblečenia sa k nám dostáva hlavne ako dovolenkové suveníry. Ako sa presvedčiť, či sme si zakúpili originál alebo „lacný“ falzifikát

 

Prvoradé je šitie

Dôležitým bodom kontroly originality výrobku je šitie. Ak sa vám zdá, že šitie nie je rovné a vlákno nie je konzistentné, tak je najskôr falošné.

 

 

Gombíky

Na originálnom oblečení výrobcovia danej značky používajú gombíky s vyrytým logom. Naopak, výrobcovia "fejkových" výrobkov v snahe ušetriť, nebudú investovať do gombíkov s takýmto detailom.

 

 

Štítky

Pri kúpe oblečenia sa uistite, že pravopis a informácie o značke na štítku sú správne.

 

 

Zips

Zipsy na originálnom oblečení sú hladké a mnohé z nich sú vyrobené z kvalitného kovu s vygravírovaným názvom značky. Ešte markantnejším dôkazom je všimnúť si nekvalitný spôsob pripevnenia daného zipsu.

 

 

Koža

Kožený výrobok je v obchode cítiť, pretože pravá koža má svoju špecifickú a nezameniteľnú vôňu. Naopak, na "fejkoch" je použitý materiál „Rexin“, čo je menej kvalitný materiál použiteľný krátkodobo.

 

Použitá tkanina

Kvalita materiálov je ďalším z bodov, ktorý viete pri falzifikátoch rozoznať. Originálne oblečenie je šité z kvalitných materiálov s vyššími vstupnými nákladmi. Menej kvalitný materiál sa rovná nižší náklad. Vyrábať oblečenie v Číne je taktiež lacnejšie ako sa obrátiť na módnych Talianskych odborníkov.

 

Visačky

Visačky používané výrobcami originálnych produktov sú zväčša zaplombované.

 

 

Cenové štítky originálnych produktov majú ceny vytlačené a nie pečiatkované. Čiarové kódy na nich odkazujú na vnútorné systémy značiek.

 

 

30.apríl 2017

Autor: Ivan Varga

V kategórií: Blogy

 

Zdroje:

Aksheev Puri., 10 Tips On How To Spot First Copy Products From Originals.  2015.,   [online]

MIKA., Originál vs Fake 2009. [online]

TimeDoctor., How do I identify the fake branded shirt even though having branded tag?.  2015.,   [online]

 

Táto stránka používa súbory cookies pre zaistenie funkčnosti webu a získavanie štatistík návštevnosti webu. Viac informácií.