Nemecká módna značka, ktorá svojim spotrebiteľom ponúka najmä oblečenie klasických strihov a úžasnou materiálovou kvalitou. Tom Tailor nepatrí medzi luxusné značky, ale neradí sa ani medzi lacné. Cenovo sa pohybuje niekde v strede.

Tom Tailor sa z počiatku zameriaval najmä na Nemecko a okolité trhy. Dnes táto firma pôsobí po celom svete a samozrejme aj na Slovensku.

Tom Tailor zarába a nie je sa čomu čudovať, pretože kvalita v kombinácií s cenou je naozaj perfektná. Firma je príkladom vertikálne integrovanej spoločnosti a znamená to, že TT Group kontroluje a vlastní všetko od výroby, až po predaj. Niet pochýb, prečo ročne TT zarobí takmer jednu miliardu €.

 

 

História Tom Tailor

Značka vznikla v roku 1962 v Hamburgu. Prešlo veľa času, takmer 10 rokov kým firma začala napredovať. V roku 1971 Tom Tailor predstavil svoju prvú kolekciu pánskej športovej módy. Značka uzrela svetlo sveta až v roku 1979, kedy predstavila kolekciu pánskych nohavíc s označením „Tom“. Firma svoje rifle dodnes pomenúva pánskymi a dámskymi menami.

Trvalo 37 rokov, kým sa firma Tom Tailor pustila do dámskej módy. A v roku 1999 firma predstavila módnu líniu Tom Tailor Women Casual, ktorá dnes tvorí jednu tretinu predaja.

 

2006 bol rok kedy sa začala predajná stratégia firmy meniť. Začali otvárať viac vlastných predajní, bol spustený internetový obchod a o rok na to sa firma začala venovať a „prihovárať“ mladým ľuďom. Tom Tailor vytvoril osobitné kolekcie Tom Tailor Denim Male a Famale. V roku 2012 je spustená luxusná produktová línia Tom Tailor Polo Team.

 

Kolekcie a produktové línie Tom Tailor

Tom Tailor naozaj nestaval domček z kariet a vsadil na naozaj pevné základy. Napriek tomu, že rast trval roky. Vsadili na kvalitu a dnes sa všetky produktové línie úspešne predávajú.

Produktové línie Tom Tailor :

Každá zo štyroch produktových línií predstavuje 12 módnych kolekcií. Každoročne tak firma predstaví 50 kolekcií módneho oblečenia.

 

Predajne

Tom Tailor využíva na predaj svojich produktov hneď niekoľko obchodných kanálov. V prvej línii stojí sieť vlastných obchodov. Po celom svete je ich takmer 300.  V Košiciach je taktiež obchod Tom Tailor a nanajvýš aj outletová predajňa Zipizappe, ktorá svojim zákazníkom ponúka produkty Tom Tailor za bezkonkurenčné ceny.  Kompletnú ponuku pánskej a dámskej kolekcii nájdete na www.zipizappe.sk

 

Z Nášho pohľadu

Tom Tailor patrí k značkám, ktoré nájdete v našom obchode za bezkonkurenčné ceny.

Naše hodnotenie :

+  Cena/Kvalita

 

- Pomalšie napredovanie trendov

 

18.apríl 2017

Autor: Ivan Varga

V kategórií: Blogy

 

Zdroje:

Tom Tailor., Tom Tailor Group, 2017.,   [online]

Najštýl.sk., Tom Tailor brand.,   [online]

Žena.cz., Tom Tailor o značce.  2014.,   [online]

 

Táto stránka používa súbory cookies pre zaistenie funkčnosti webu a získavanie štatistík návštevnosti webu. Viac informácií.