Americký sen bol to čo odštartovalo sen mladého muža, syna mlynára z ukrajinského Miropolu. Bernard Gantmacher muž, ktorý sa ako 17 ročný prisťahoval do New Yorku a hneď sa pustil do práce.

 

 

Jeho obchod rástol a neskôr na to aj vplyv. Po skončení druhej svetovej vojny sa zmenila ekonomika a on požiadal otca o pomoc šiť košele pod vlastnou značkou. V apríli 1949 sa zrodil GANT Inc.

Zmysel pre detail získal okamžitý obdiv. Ľudia vedeli, že GANT, ktorý bol všitý na košeli je symbolom garantovanej kvality. Onedlho spoločnosť začala vyrábať tričká pod svojou vlastnou značkou a navždy zmenila smer amerického pánskeho oblečenia.

Štýl košieľ GANT sa dokonale hodil neďalekej Yale University, kde sa košele stali neuveriteľne obľúbené. V tom istom roku po vidaní článku v časopise LIFE si spoločnosť zmenila názov na GANT New Haven .

Pánska a dámske košeľe GANT

 

Úspech, ktorý firma GANT priniesla bola postavená na rozsiahlom použití farieb, elegantnej formy, kvalitnej tkaniny, ale najmä pozornosti na detailoch.  Žiadna iná značka sa nemôže pýšiť tak perfektným záhybom golieru pre udržanie kravaty. Košele Gant neboli len módne, boli jadrom šatníka pre mužov po celej Amerike. Odrazom toho bola firma v roku 1960 známa ako Gant shirtmakers.

 

Polokošeľa GANT

 

Gant rástol a pokračoval v zbierke American Sportswear v roku 1971 a o tri roky neskôr bol zahájený prevoz sub-značky Gant Rugger. Rozsah spoločnosti v nasledujúcich desaťročiach naďalej expandoval.  Založili sídlo vo Švédsku a značke pridali Európsku citlivosť.

 

Pánsky a dámsky sveter GANT

 

Dnes značka Gant ponúka pánsku , dámsku aj detskú módu. Značka je postavená na hodnotách autenticity, kvality, športu a nadčasového vkusu. Pokračuje vo vývoji elegantno - pohodlného štýlu. Napriek tomu firma nezabúda na pôvod. V roku 2010 GANT otovril novú predajňu. Otvoril ju tam, kde to všetko začalo, v novom útočišti, Connecticute.

 

Gant dosiahol to, po čom celý čas túžil. Vytvárať produkty, ktoré si zapamätá každý .

 

30.marec 2017

Autor: Ivan Varga

V kategórií: Blogy

 

 

Zdroje:

GANT Press.,  THE STORY OF GANT  2016.,   [online]

THE IDLE MAN.,  Your Quick Guide to The History of Gant 2014.,   [online]

Arvind.,  About GANT 2013.,   [online]

 

 

Táto stránka používa súbory cookies pre zaistenie funkčnosti webu a získavanie štatistík návštevnosti webu. Viac informácií.